Providing you the best range of 80w havells flare ultra led canopy light with effective & timely delivery.
₹ 3650 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 80W |
| Bulb Shape | Flat Top |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 60 Hz |
| Usage/Application | Canopy |
| Warranty | 1 Years |
| Lighting Color | Cool White |
| Base Type | E40 |
Minimum order quantity: 2 Piece
The 80W Havells Flare Ultra LED Canopy Light is a durable and energy-efficient lighting solution designed for high-ceiling areas like petrol pumps, warehouses, and toll plazas. It provides bright, uniform illumination, operates within a wide voltage range, and has a long lifespan of up to 50,000 hours.
Praveen N (Proprietor)
Bright Venture
3rd Floor,Shop, No.110 Garudadri, Buddha, Jyothi Layout 1st, Main Road Manjunatha, Nagar, Nagasandra Post, Behind Prestige Jindal City
Bengaluru - 560073, Karnataka, India