Providing you the best range of 100w havells saucer genx led high bay light and 200w havells saucer genx led high bay light with effective & timely delivery.
₹ 3800 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 100 W |
| Voltage | 120V |
| Brand | Havells |
| Light Color | White |
| Light Type | LED |
| Usage | Indoor |
Minimum order quantity: 2 Piece
The 100W Havells Saucer Pro LED High Bay Light gives bright, energy-saving light for large indoor spaces like factories and warehouses. It is durable, long-lasting, and easy to install. This light provides clear, wide lighting, helping save electricity and keeping big areas safe and well-lit.
₹ 4700 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 200W |
| Usage | Outdoor |
| Voltage | 220V |
| Brand | Havells |
| Light Color | White |
| Light Type | LED |
Minimum order quantity: 2 Piece
The 200W Havells Saucer LED High Bay Light provides bright and energy-saving light for large spaces like factories and warehouses. It is durable, easy to install, and gives clear, wide lighting. This light helps save electricity and keeps big areas well-lit and safe.
Praveen N (Proprietor)
Bright Venture
3rd Floor,Shop, No.110 Garudadri, Buddha, Jyothi Layout 1st, Main Road Manjunatha, Nagar, Nagasandra Post, Behind Prestige Jindal City
Bengaluru - 560073, Karnataka, India